Lité anhydritové podlahy

Anhydritova-podlaha

Naše firma Vám nabízí možnost komplexního odborné poradenství litých anhydritových podlah, dále samotnou realizaci a zaměření, které je u nás samozřejmostí a zcela zdarma. Neváhejte nás kontaktovat. Dalším benefitem, který od nás získáte, je rozpočtový program, který Vám umožní z pohodlí domova vytvořit svůj vlastní rozpočet na dům či reskonsrukci. Dokáže Vám vypočítat jak cenu materiálu, tak i náklady za práci, což setří Váš čas i peněženku, protože je zdarma a velmi jednoduchý na ovládaní.

 Slider-epicentrumhome-nabidky

Anhydritové lité podlahy u nás rostou stálé více v oblibě a to hned z mnoha pozitivních důvodů. Anhydritová litá podlaha představuje novou éru podlahových hmot. Anhydrit neboli siran vápenatý tvoří s vodou, kamenivem (písek, štěrk) a přísadami rychle tuhnoucí směs, která velmi rychle zasychá a je po 24 až 48 pochozí a po 4 až 5 dnech se může zatížit lehkým stavebním provozem. Při práci se nemusí pracovníci pohybovat po kolenou, nehrozí tak poškození topných kabelů nebo izolačních vrstev podlahy. Anhydritové podlahy dosahují vysokou pevností v tlaku, tahu za ohybu a odolností proti deformacím.

Typy lité anhydritové podlahy se liší podle použitého pojiva - síranu vápenatého, který se vyrábí v různých formách a to jako bezvodý (anhydrit) nebo tzv. alfa-půlhydrát, případně jejich kombinace. Dále Anhydrit rozdělujeme standardně do třech pevnostních tříd C20, C25, C30.

Rozdíl oproti cementovému potěru je v tom, že anhydritové podlahy se vylívají v menší konstrukční tloušťce, čili je tam menší zatížení konstrukce, dále má anhydrit o 30% lepší tepelnou vodivost a bezspárové plochy jdou vytvářet až do 600m2. 

Využití a podklad:

Anhydritové podlahy se využívají k vytváření vnitřních podlahových konstrukcí bez použití ocelové výztuže. Slouží jako podklad pro finální nášlapnou vrstvu. Je možné aplikovat většinu nášlapných vrstev bez dodatečného vyrovnávání povrchu – stěrkování. Například: dlažba, lamino, vinyl, dřevěná podlaha, koberec, epoxidová a polyuretanová podlaha a další… Podlaha je vhodná do bytů, rodinných domů i komerčních prostorů. Anhydritové podlahy se vylívají zpravidla v cca 3-5 cm na separační folíí, která se položí na vrstvu tepelné izolace (podlahový polystyrén).

 

Výhody anhydritových potěrů:

1. Rychlost lití anhydritové podlahy a čistota

Anhydritové podlahy rostou na popularitě z důvodu rychlosti lití potěru. Je mnohonásobně rychlejší než u jiných obyčejných potěrů. Na stavbu se dopravují autodomíchávači a za den je možné vylít až 1000 m2. Po vylití anhydritové podlahy na stavbě nezůstane žádný nepořádek, takže ji lze provádět i v místě s více ukončeními stavebními pracemi. Velkou výhodou je i rychlost schnutí, podlaha je pochozí již po 24h. 

2. Vysoká tepelná vodivost

Anhydritové podlahy vynikají vysokou tepelnou vodivostí, tudíž se velmi hodí pro podlahové vytápění. Nabízejí vysokou rychlost předávání a vedení tepla do prostoru. Anhydrit je možno vylít v menší tloušťce, což také vede k rychlejšímu prohřátí podlahy. Hodnota tepelné vodivosti je ʎ= 1,8 W/m.K, což je vyšší než u cementových potěrů.

3. Finanční úspora a úspora za topné energie

Výhodou anhydritových podlah je značná finanční úspora. Podlahu je možné realizovat v menší tloušťce a to od 30 mm, což ušetří Vaše náklady. Navíc rozdíl mezi cenou klasické betonové podlahy a anhydritové podlahy je dost citelný. Betonová podlaha Vás může přijít o dost dráž. Další předností je i úspora za energie a to z důvodu vysoké tepelné vodivosti.

4. Vysoká rovinatost bezespár

Anhydritové podlahy vynikají vysokou rovinností. Splňuje ideální požadavky na rovný podklad a to díky samonivelačním vlastnostem. Nejsou nutné diletace a to z důvodu smršťování materiálu. V souvislosti se zráním dochází k tepelné roztažnosti několikanásobně později. Vznikne tedy rovný, hladký povrch beze spár.

5. Žádná nutnost vyztužování

Další výhodou anhydritových podlah je ta, že nejsou nutné žádné výztuže (kari sítě, drátky), které jsou o betonových podlah nutností. Nevznikají zde žádné trhlinky vlivem reakce při tuhnutí jako u betonových podlah.

6. Jistota 

Anhydritové podlahy se vyrábějí na betonárnách s plně automatizovaným systémem řízení dle speciálních a ověřených receptur. Při dopravení na stavbu je zachována vysoká kvalita a stabilní konzistence až po dobu vylití anhydritu. Všechny vlastnosti použitých materiálů i kvalita výsledného produktu jsou průběžně kontrolovány.

Nevýhody

Jediná nevýhoda anhydritových podlah je, že se bojí vlhkosti. Čili se hodí jen do interiéru, nikoli do exteriéru nebo nevytápěných garážích. Mnoho řemeslníků se bojí anhydrit použít v koupelnách, kvůli vlhkosti, což Vám ale mohu vyvrátit, protože když se podlaha správně realizuje a podlahář udělá kvalitní hydroizolační stěrku, není obava zcela na místě. Anhydritové podlahy v zásadě nemůžeme použít v trvale vlhkých prostorech jako jsou bazény, sklepy, sauny. Ale v případě koupelen a toalet ho lze použít bez obav.

Lita-samonivelacni-anhydritova-smesLiti-anhydritova-podlaha

Anhydritova-podlaha-litiAnhydritova-lita-podlaha

Anhydritova-samonivelacni-podlahaAnhydrit

 

Lita anhydritová podlaha rodiny dům Býchory

Img_58501 Img_58511Img_58531


Fotogalerie neobsahuje žádnou fotku.

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!! NEMAZAT!!!

--- infopanel ----

Nevíte si rady? Zavolejte nám 777 561 484

Kontaktujte nás

 NAŠE PRODEJNA A SKLAD :                     

Epicentrum Home spol. s r.o.                                                                       
Žulová 690

155 31 Praha 5 - Lipence                                                                

MAIL: info@epicentrumhome.cz