Plovoucí podlahy ze dřeva

Drevena

Mnoho lidí má tendenci zpočátku přehlížet dřevěné podlahy kvůli jejich vyšším cenám než  u jiných typů podlah např. laminátových nebo vinylových. Nicméně dřevěné podlahy mají mnohé výhody, které převáží počáteční náklady.

V případě, že si nevíte rady, nabízíme Vám  zdarma odborné poradenství.

Výhody dřevěných podlah 

1. Vylepšení vzheldu Vašeho domova (krása a přirozenost)

Dřevo je krásný a teplý přírodní materiál, dodává každé místnosti osobité kouzlo a útulnost. K hlavním přednostem dřevěných podlah patří krásná kresba dřeva, bohaté odstíny mnoha barev, teplý povrch i to, že dřevo jako materiál přirozeně "dýchá". Dřevěné podlahy mohou dodat Vášemu domovu přitažlivější a útulnější vzhled.

"Projděte se bosýma nohama po tradiční, dubové podlaze a následně po umělé podlaze s napodobeninou dřeva. Vaše rozhodování se pro podlahu bude jednodušší ... "

2. Dlouhá životnost  

Dřevo patří k dlouhověkým materiálům a to zejména při správné pěči.  Na dřevěné podlaze neuvidíte ani po desetiletí výrazné známky stárnutí a opotřebení. 

3. Prvotřídní izolace

Dřevěné podlahy se vyznačují kvalitními tepelněizolačními vlastnostmi. Jednodušeji řečeno, podlaha ze dřeva nestudí a je příjemná na dotyk.

4. Možnost obnovy 

Dřevěná podlaha se dá velmi lehce renovovat. Odřená, poškrábaná nebo i jinak zničená místa se mohou zbrousit a znovu přelakovat. Jednotlivá prkna je možné celá vyměnit. 

5. Snadná údržba

Dřevené podlahy se velmi snadno udržuje a čistí. Nevyžadují žádnou náročnost. Postačí Vám vlhký hadřík nebo saponát na dřevěné podlahy. 

6. Velká odolnost

Třívrstvá dřevěná podlaha se skládá z více vrstev a překližky, které jsou spojeny dohromady a vrchní vrstvy masivního dřeva. To znamená, že je neuvěřitelně odolná a obstojí i ve velmi zátěžovém místě použití.

7. Výborná zvuková izolace a elasticita

Dřevěná podlaha je příjemná svou nášlapnou elasticitou. Chrání tak naše končetiny při chůzi a při nárazech (je to i jeden z důvodů, proč se v tělocvičnách používá právě tato podlaha), zabraňuje únavě svalů a vazů. Dřevěná podlaha také dokáže tlumit hluk a nárazy.

8. Minimální hořlavost

U dřevěné podlahy se nemusíme obávat hořlavosti. Při požáru pouze zuhelnatí povrch. A na rozdíl od syntetických krytin se neuvolňují výpary škodlivé zdraví.

9. Alergici mohou být nadšení (minimální elektrická vodivost)

Odborníci oceňují i to, že se dřevo - ve srovnání s umělými hmotami - minimálně nabíjí statickou elektřinou, což znamená, že nepřitahuje prach (je antistatické), proto je vhodné i pro alergiky.

10. Schopnost přijímat a vydávat vlhkost

Další výhodou je schopnost dřeva přijímat a vydávat vlhkost. U podlahy upravené oleji nebo vosky, bude regulace klimatických podmínek ještě lepší. Doporučená vlhkost vzduchu je 45-60%.

Nevýhody dřevěných podlah

1. Vyšší cena

Za kvalitní dřevěnou podlahu zaplatíte pochopitelně více než za PVC nebo lamino. Počáteční investice se Vám ale vyplatí. A to obzvláště proto, že dřevěné podlahy mají dlouhou životnost, kdy je není potřeba po několika málo letech měnit nebo renovovat.

2. Nehodí se všude

Musíme mít stále napaměti, že se jedná o přírodní dřevěnou podlahu, tudýž v případě staveb, kde bojujete se stálou vlhkostí se dřevěná podlaha příliš nehodí a to i zéjmena i do koupelen.

3. Dřevo je živý materál

Počitejte s tím, že dřevo stále pracuje. Může mít různé reakce na výkyvy teplot a vlhka. Tím se ale dá předejít správnou pokládkou dřevěné podlahy.

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!! NEMAZAT!!!

--- infopanel ----

Nevíte si rady? Zavolejte nám 777 561 484

Kontaktujte nás

 NAŠE PRODEJNA A SKLAD :                     

Epicentrum Home spol. s r.o.                                                                       
Žulová 690

155 31 Praha 5 - Lipence                                                                

MAIL: info@epicentrumhome.cz