Lité Teracco

Proč zvolit lité teracco?

 

Teraco je stále více využívané v rodinných domech a bytech a to z důvodu jeho největších předností jako například nadčasová elegance, široká škála barev a v neposlední řadě kvůli nižší ceně. Umělý kámen se v poslední době stává vyrovnaným konkurentem pro svůj přírodní základ. Do moderního interiéru se lépe hodí umělý kámen, který nám přírodní materiál dokonale nahradí. Což ještě k tomu navíc ušetříme peníze. 
Skladba materiálu 
Jedná se o směs žulové nebo mramorové kamenné drti, kterou pohromadě drží cement nebo beton. Směs je velmi odolná. Dále je do ní přidán křemičitý písek a případně zrcadlové střepy. Vše je spojeno kvalitní polyesterovou pryskyřicí. Směs můžeme dobarvovat barevnými pigmenty, čímž zaručíme splnění přání i toho nejnáročnějšího zákazníka. 
Vylití směsi 
Směs můžeme nalívat v 9mm vrstvě již na podkladový beton nebo vyrovnávací potěr.  
Konečného vzhledu získáme po vylití směsi a zbroušením. Po vybroušení nemá lesklý vzhled jako přírodní kamen, ale spíše matný.  Zvolit můžete i vysoký lesk, kterého docílíme leštěním.
Kombinovat lze více barev, tvarů či obrazců nebo velikosti zrn. 

Její přednosti a výhody:

 

1. Snadná údržba
Lité teracco má obrovskou výhodou svou bezspárovostí. To zajistí snadnou údržbu, protože vznikne celistvý povrch a tím pádem se nedrží ve spárech zbytky nečistot a prachu. Povrch můžeme jednoduše setřít mokrým hadrem nebo zamést. 
2. Cena
Z důvodu, že se jedná o napodobeninu přírodního kamene, cena je opravdu velmi příznivá. 
3. Nosnost a životnost
Další předností litého teraca je vysoká nosnost a životnost, proto se používá nejčastěji na místech s vysokou zátěží jako například : chodby, kuchyně, garáže, terasy, balkony. 
4. Široká škála barev a designu
Její další výhodou je rozmanitost v provedení. Do litého teraca se dají přidat různé velikostní kamínky, střípky a barevnými pigmenty všelijak dobarvit dle Váše přání. 
5. Vysoká odolnost
Hlavní její výhodou je homogennost, mrazuvzdornost, nízká nasákavost, odolnost proti chemickému (kyseliny,chemické přípravky) a mechanickému (nárazy, obrusy) poškození. Dále má vysokou pevnost tahu za ohybu. Lité teraco je dále velmi odolné proti vysokým teplotám a UV zářením. Z důvodu bezsparovosti  nevznikají žádné plísně a baterie.  
Nevýhody 
Jedna z nevýhod u teraca je ta, že je to napodobenina přírodního kamene, čímž nedocílíme takového lesklého vzhledu jako u přírodního kamene.
Mohou se objevovat drobné bublinky nebo prasklinky, které však jsou akceptovány a nijak neovlivnuji vzhled teracca. 

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!! NEMAZAT!!!

--- infopanel ----

Nevíte si rady? Zavolejte nám 777 561 484

Kontaktujte nás

 NAŠE PRODEJNA A SKLAD :                     

Epicentrum Home spol. s r.o.                                                                       
Žulová 690

155 31 Praha 5 - Lipence                                                                

MAIL: info@epicentrumhome.cz