Laminátové plovoucí podlahy

Laminat2

Vyhledávanou a velmi oblíbenou alternativou dřevěných podlah jsou laminátové podlahy. Podstatným důvodem je cena. Patří k finančně dostupným a snadno kombinovatelným podlahovým krytinám. Při výběru můžete popustit uzdu fantazii a vytvořit nezapomenutelné a originální variace.

Pokud si stále nejste jistí, zda zvolit laminovou podlahu, je tu pro Vás plno důvodu, proč právě laminová podlaha by pro Vás mohla být tou správnou volbou. Nechte si u Nás poradit od odborníků.


Výhody laminátových podlah

1. Snadná instalace podlahy

Laminát je mnohem jednodušší na instalaci než jiné typy podlah. Desky se instalují pomocí spojů na plovoucí způsob, tudýž je s ním o dost lehčí práce, než podlahu např. lepit, což ušetří mnoho času i peněz. Šikovný kutil dokáže položit laminovou podlahu sám bez odborné pomoci.  

2. Cena

Laminátová podlaha Vás zaujme v porovnání cena/kvalita. Je levnější než tradiční dřevo, ale nezaostává, pokud jde o vzhled a kvalitu.  

3. Podklad

Laminát je univerzální a může být instalován na téměř jakýkoliv typ podkladu. V mnoha případech, kdy není kompatibilní podklad pro montáž dřevěné podlahy, je laminátová podlaha chytrou volbou.  

4. Trvanlivost

Laminát je silný a odolný proti poškrábání. Je chráněn tuhou vnější vrstvou pryskyřicového povlaku. Laminová podlaha je skvělou volbou i tam, kde jsou děti a zvířata. 

5. Pestrost barev a dekoru

Laminátová podlaha se prodává v široké škále barev a dekorů. Dokonale imituje dřevo, kámen nebo dlažbu, takže si vybere i ten nejnáročnější zákazník.  

6. Snadno se čistí a udržuje

Laminová podlaha se velmi snadno udržuje a čistí. Nepotřebujete žádné speciální čistící prostředky. Postačí Vám vlhký hadr.  

7. Hypoalergenní

Vzhledem k tomu, že v laminátové podlaze nejsou žádné místa k zachycení prachu a jiných částic, které mohou u některých lidí vyvolat alergické reakce, laminátová podlaha je skvělou volbou. Laminová podlaha poskytuje bariéru proti vlhkosti, která chrání nejen podlahu před poškozením, ale také brání vytváření plísní. 

 

Několik věcí ke zvážení.

Laminát je sice univerzální, ale není bez omezení. Pokud jste uvažovali o laminátu do prádelny nebo koupelny, kde je vážnější riziko úniku vody, laminátová podlaha je v tomto případě špatná volba. V kuchynských koutech je laminátová podlaha také spíše nedoporučována např. kvůli možnému uniku vody z myčky. 

Laminátová podlaha je sice vyrobena tak, aby odolávala vlhkosti, ale není vodotěsná. Při dobře utěsněné nášlapové vrstvě laminátů lze snadno tolerovat čištění, ale jakmile vlhkost najde cestu podél okrajů, pod povrchovou vrstvou, nebo do uzamykacího systému, deformace a otok může podlahu zničit. Jen se ujistěte, že dávate laminátovou podlahu do míst, kde se nebude zabývat s velkým množstvím vody. 

Laminátová podlaha je vyrobena tak, aby se důkladně podobala skutečnému dřevu. Ale ve skutečnosti nejde o dřevo, takže pocitově bude při chůzi znít odlišněji než dřevo.

Nabízíme odborné poradenství i pokládku a zaměrění zcela zdarma!!!

 

 

 

 

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!! NEMAZAT!!!

--- infopanel ----

Nevíte si rady? Zavolejte nám 777 561 484

Kontaktujte nás

 NAŠE PRODEJNA A SKLAD :                     

Epicentrum Home spol. s r.o.                                                                       
Žulová 690

155 31 Praha 5 - Lipence                                                                

MAIL: info@epicentrumhome.cz