Lité (desingové) podlahy

Jedinečnost a neopakovatelnost

  • rychle realizovatelné 
  • v průmyslovém prostředí má vysokou mechanickou odolnost
  • bezespárost zajištuje kompletní povrchovou hydroizolační vrstvu
  • snadno se čistí a renovuje
  • jedinečný styl, jedinečný design

Máte-li jakékoli dotazy, kontaktujte nás.


Fotogalerie neobsahuje žádnou fotku.

Lité podlahy

Lité podlahy na bázi epoxidových pryskyřic nebo polyuretanových směsí nabízejí podstatné zvýšení kvalitativních parametrů, které jsou kladeny na kvalitní podlahy. Jedná se zejména o kvalitu mechanickou, fyzikální i chemickou. Jejich dokonale lesklý, velmi odolný a hladký povrch s nádherným trendovým designem nabírá na popularitě i v domácnostech. Tato technologie je vysoce využívaná v místech, kde je velký důraz kladený na vysokou chemickou a mechanickou odolnost.

Využití a podklad:

Lité podlahy mohou být použitý na různé typy podkladu jako například beton, staré nátěry, poškozený betonový povrch, keramické obklady, teraco nebo asfaltový beton atd. Podklad je však nutné dobře upravit a připravit na vylití lité podlahy.  Využívají se například ve výrobních budovách, supermarketech, obchodních centrech, parkovišť a jsou stále více využívané i v rodinných domech a to zejména v koupelnách, kuchyních, ale i v obývacích pokojích nebo garážích.

Hlavní výhody lité podlahy:

1. Můžeme vytvořit naprosto čistě bílou podlahu, což u jiných typů podlah není možné.

2. Vhodné pro podlahové vytápění

Díky malé tloušťce a dokonalého připojení k podlaze mají lité podlahy okamžitou odezvu na regulaci tepla v návaznosti na podlahové vytápění.

3. Komfort a moderní design

Mají příjemný a teplý povrch. Lité epoxidové podlahy mají jedinečný vzhled. Design a barevné provedení litých podlah jsou neomezené. Můžeme je všelijak barevně tónovat a tím vykouzlit originální krásně barevné obrazce. Do epoxidových podlah můžeme dokonce vložit barevné chipsy, kamínky, písky, plíšky, třpytky nebo třeba mušličky. Záleží pouze na Vaší fantazii.

4. Snadné čistění – antialergenní

Lité podlahy mají výhodu v tom, že nemají žádné spáry, což se rovná snadné údržbě. Tím pádem se nemohou vyskytovat ani žádné bakterie, což alergici ocení. Podlahy lze navíc i chemicky dezinfikovat. Na čištění Vám stačí mokrý hadr nebo vysavač.

5. Nehořlavost

Její další výhodou je nehořlavost.

6. Vysoká odolnost

Pryskyřice mají velmi vysokou pevnost v tlaku

Jaké nevýhody má litá podlaha?

V případě špatného podkladu ve smyslu nedostatečné odtrhové pevnosti a vlhkosti, může dojít k delaminaci od podkladu. Proto naše společnost vždy provádí odtrhové a vlhkostní zkoušky. Při nerovnostech podkladu je nezbytné realizovat nivelizaci. Při tloušťkách lité podlahy ± 2 mm se podklad kopíruje a sebemenší nerovnost je při vysokém odlesku viditelná. Upozorňujeme na skutečnost, že litá podlaha navzdory své vysoké mechanické odolnosti nedokáže eliminovat škrábance z bodového zatížení. Proto je nezbytné myslet i na její ochranu během hrubých prací.

Vše začíná vhodnou přípravou podkladu. Nivelizace s vysokým obsahem sádry a vápna většinou nejsou vhodné jako podklad pod lité podlahy. Mají nízké pevnosti a jejich využití je spíše pro méně zatěžované podlahy. Samotná realizace nivelizaci musí být prováděna v souladu s požadavky technického listu. Nevhodné nástroje na míchání, nedostatečná penetrace vede k tvorbě bublin, které nedokáže stavebník eliminovat ani dlouhodobým odvzdušňováním pomocí ježka. Doporučujeme ponechat realizaci nivelizace u našich odborníků.

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!! NEMAZAT!!!

--- infopanel ----

Nevíte si rady? Zavolejte nám 777 561 484

Kontaktujte nás

 NAŠE PRODEJNA A SKLAD :                     

Epicentrum Home spol. s r.o.                                                                       
Žulová 690

155 31 Praha 5 - Lipence                                                                

MAIL: info@epicentrumhome.cz