Lité (desingové) podlahy

Jedinečnost a neopakovatelnost

  • rychle realizovatelné 
  • v průmyslovém prostředí má vysokou mechanickou odolnost
  • bezespárost zajištuje kompletní povrchovou hydroizolační vrstvu
  • snadno se čistí a renovuje
  • jedinečný styl, jedinečný design

Máte-li jakékoli dotazy, kontaktujte nás.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Lité podlahy

Lité podlahy na bázi epoxidových pryskyřic nebo polyuretanových směsí nabízejí podstatné zvýšení kvalitativních parametrů, které jsou kladeny na kvalitní podlahy. Jedná se zejména o kvalitu mechanickou, fyzikální i chemickou. Jejich dokonale lesklý, velmi odolný a hladký povrch s nádherným trendovým designem nabírá na popularitě i v domácnostech. Tato technologie je vysoce využívaná v místech, kde je velký důraz kladený na vysokou chemickou a mechanickou odolnost.

Využití a podklad:

Lité podlahy mohou být použitý na různé typy podkladu jako například beton, staré nátěry, poškozený betonový povrch, keramické obklady, teraco nebo asfaltový beton atd. Podklad je však nutné dobře upravit a připravit na vylití lité podlahy.  Využívají se například ve výrobních budovách, supermarketech, obchodních centrech, parkovišť a jsou stále více využívané i v rodinných domech a to zejména v koupelnách, kuchyních, ale i v obývacích pokojích nebo garážích.

Hlavní výhody lité podlahy:

1. Můžeme vytvořit naprosto čistě bílou podlahu, což u jiných typů podlah není možné.

2. Vhodné pro podlahové vytápění

Díky malé tloušťce a dokonalého připojení k podlaze mají lité podlahy okamžitou odezvu na regulaci tepla v návaznosti na podlahové vytápění.

3. Komfort a moderní design

Mají příjemný a teplý povrch. Lité epoxidové podlahy mají jedinečný vzhled. Design a barevné provedení litých podlah jsou neomezené. Můžeme je všelijak barevně tónovat a tím vykouzlit originální krásně barevné obrazce. Do epoxidových podlah můžeme dokonce vložit barevné chipsy, kamínky, písky, plíšky, třpytky nebo třeba mušličky. Záleží pouze na Vaší fantazii.

4. Snadné čistění – antialergenní

Lité podlahy mají výhodu v tom, že nemají žádné spáry, což se rovná snadné údržbě. Tím pádem se nemohou vyskytovat ani žádné bakterie, což alergici ocení. Podlahy lze navíc i chemicky dezinfikovat. Na čištění Vám stačí mokrý hadr nebo vysavač.

5. Nehořlavost

Její další výhodou je nehořlavost.

6. Vysoká odolnost

Pryskyřice mají velmi vysokou pevnost v tlaku

Jaké nevýhody má litá podlaha?

V případě špatného podkladu ve smyslu nedostatečné odtrhové pevnosti a vlhkosti, může dojít k delaminaci od podkladu. Proto naše společnost vždy provádí odtrhové a vlhkostní zkoušky. Při nerovnostech podkladu je nezbytné realizovat nivelizaci. Při tloušťkách lité podlahy ± 2 mm se podklad kopíruje a sebemenší nerovnost je při vysokém odlesku viditelná. Upozorňujeme na skutečnost, že litá podlaha navzdory své vysoké mechanické odolnosti nedokáže eliminovat škrábance z bodového zatížení. Proto je nezbytné myslet i na její ochranu během hrubých prací.

Vše začíná vhodnou přípravou podkladu. Nivelizace s vysokým obsahem sádry a vápna většinou nejsou vhodné jako podklad pod lité podlahy. Mají nízké pevnosti a jejich využití je spíše pro méně zatěžované podlahy. Samotná realizace nivelizaci musí být prováděna v souladu s požadavky technického listu. Nevhodné nástroje na míchání, nedostatečná penetrace vede k tvorbě bublin, které nedokáže stavebník eliminovat ani dlouhodobým odvzdušňováním pomocí ježka. Doporučujeme ponechat realizaci nivelizace u našich odborníků.

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!! NEMAZAT!!!

--- infopanel ----

Nevíte si rady? Zavolejte nám 777 561 484

Kontaktujte nás

 NAŠE PRODEJNA A SKLAD :                     

Epicentrum Home spol. s r.o.                                                                       
Žulová 690

155 31 Praha 5 - Lipence                                                                

MAIL: info@epicentrumhome.cz