Vodní podlahové topení

Teplovodní podlahové topení představuje topný systém, který využívá k vytápění ohřátou vodu. Vodní vytápění podlahy pracuje na principu cirkulace ohřáté vody (40 - 50°C) přes systém trubek, uložených v podlaze. Voda se ohřívá na nižší teplotu, než při běžných radiátorech a systém je kompatibilní s celou řadou zdrojů tepla. Je vhodný pro kondenzační kotle, také pro tepelná čerpadla či solární ohřívače. Jeho základním článkem jsou již zmiňované trubky - je důležité, aby byly z kvalitního materiálu a odolné. Pro tento účel se doporučuje polybuten, který splňuje kvalitativní a bezpečnostní kritéria - je odolný proti korozi a tlumí hluk v rozvodech. Průměr trubky by měl být kolem 15 mm. Trubkami uloženými v podlaze proudí topná voda, která šíří teplo do velké plochy. Takovým způsobem lze vytopit i větší dům. Vodu ohřívá kotel nebo jiný zdroj tepla, který se dá v budoucnu vyměnit nebo doplnit. Nejvhodnější je kondenzační kotel, jehož vysokou hospodárnost podporují právě nízkoteplotní systémy. Vytápění podlahy tímto způsobem je obzvlášť vhodné pro podlahovou konstrukci v novostavbách, které poskytují velkorysý prostor pro potřebný rozvod potrubí bez drastických zásahů do původní konstrukce domu. Vodní topné systémy vyžadují více místa a prostoru, než jejich elektrický ekvivalent. Instalace vytápění podlahy pomocí ohřáté vody vyžaduje znalosti odborníka a nedoporučuje se ji v žádném případě provádět svépomocí. Při vytápění podlahy se musí brát v úvahu různé faktory - od objemu jednotlivých místností až po výměnu kotle, pokud je současný způsob vytápění neslučitelný s dosavadním. Počáteční investice do mokrého systému je vyšší, než do elektrického, ale efektivní z hlediska nákladů na vytápění v dlouhodobém horizontu.

Výhody vodního podlahového topení

1. Výhodou teplovodního vytápění je možnost připojení systému na energii z obnovitelných zdrojů, jako jsou teplovodní krby, kotle na dřevo, tepelná čerpadla nebo solární kolektory.

2. Při nastavení nízkoteplotního režimu je podlahové vytápění maximálně hospodárně. Oproti radiátorem lze takto ušetřit až 30% běžných nákladů. Na teplovodním systému je možné plynule měnit výkon vytápění podle požadavků. Renomovaní výrobci nabízejí i univerzální ovládací modul, který řídí nejen kotel, ale i solární systém s doplňkovým solárním modulem.

3. Jsou vhodné pro všechny typy objektů trvale obydlené anebo každodenně využívané - domácnosti, rodinné domy, kanceláře, firmy, provozovny, prodejny apod..

4. Vodní podlahové topení má účinný přenos tepla do celého objektu z důvodu že voda je braná jako výborný vodič tepla. Jedno topidlo postačí na celý objekt s velkým počtem místností a pater.

Vodni-podlahove-topeniVodni-podlahove-vytapeni-1Vodni-podlahove-vytapeni-2

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!! NEMAZAT!!!

--- infopanel ----

Nevíte si rady? Zavolejte nám 777 561 484

Kontaktujte nás

 NAŠE PRODEJNA A SKLAD :                     

Epicentrum Home spol. s r.o.                                                                       
Žulová 690

155 31 Praha 5 - Lipence                                                                

MAIL: info@epicentrumhome.cz